Adress

Aspdammskolan/Skolgrunden
Hammarby Fabriksväg 61
120 30 Stockholm

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs till respektive arbetslagsledare.
Se längst ner på denna sida för kontaktuppgifter.

Skolledning

Susanne Krog-Jensen

Rektor

08–400 289 22
susanne.krog-jensen@skolgrunden.se

Mirjam Enbuske

Biträdande rektor

08-400 289 95
mirjame.enbuske@skolgrunden.se

Yvonne Schultz-Eklund

Biträdande rektor

08-400 289 98
yvonne.schultz-eklund@aspdammskolan.se

Elevhälsa

Cecilia Lindberg

Specialpedagog

08-400 289 16
cecilia.lindberg@skolgrunden.se

Lena Fälth

Kurator

073-522 74 24
lena.falth@skolgrunden.se

Bitte Slättebol

Studievägledare

073-522 74 06
bitte.slattebol@skolgrunden.se

Peppi van Vugt

Skolsköterska

073-522 74 26
peppi.van.vugt@skolgrunden.se

Skolläkare

Per Västberg


Kontaktas genom skolsköterskan

Skolpsykolog

Inger Kinge

Skolpsykolog


Kontaktas genom rektor

Skolgrunden, plan 3

Åsa Pelli

Arbetslagsledare

073-522 74 23
asa.pelli@skolgrunden.se

Skolgrunden, plan 4

Sara Wetterlund

Arbetslagsledare

073-522 74 32
sara.wetterlund@skolgrunden.se

Aspdammskolan, plan 5

Daniela Edwards

Arbetslagsledare

073-522 74 11
daniela.edwards@aspdammskolan.se